Odwierty pionowe chojnice

Kiedy potrzebne są odwierty pionowe?

Istnieje sporo sposobów, dzięki którym da się utworzyć nowiutkie, wymagane odwierty pionowe. Jednym z nich jest wyeksploatowanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie unoszony maszt i samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to wymagane na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma prócz tego regulator obrotów a także głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużym stopniu krótszym okresie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od chwili sklecenia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin potrafi przy użyciu świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu lub czterdziestu metrów. 
Jednym z modułów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej okazałości i osprzętu. Mimo takiej wagi bez trudu ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być stosowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego a także wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem realizowanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym czynione wówczas, gdy występuje potrzeba wykopania nowiusieńkiej studni. Jest to niezwykle odpowiedzialna praca.
diplodok


Możliwość komentowania jest wyłączona.

okna pcv rzeszów