Odwierty pionowe chojnice

Kiedy potrzebne są odwierty pionowe?

Istnieje sporo sposobów, dzięki którym da się utworzyć nowiutkie, wymagane odwierty pionowe. Jednym z nich jest wyeksploatowanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie unoszony maszt i samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to wymagane na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma prócz tego regulator obrotów a także głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużym stopniu krótszym okresie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od chwili sklecenia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin potrafi przy użyciu świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu lub czterdziestu metrów. 
Jednym z modułów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej okazałości i osprzętu. Mimo takiej wagi bez trudu ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być stosowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego a także wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem realizowanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym czynione wówczas, gdy występuje potrzeba wykopania nowiusieńkiej studni. Jest to niezwykle odpowiedzialna praca.


Możliwość komentowania jest wyłączona.