Planowanie budynków wąbrzeźno

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, iż najlepsze kierunki studiów to medycyna a także prawo. Bez wątpliwości są to kierunki męczące, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wzmiankuje się trzeci kierunek, który ja prywatnie chciałabym w tym miejscu wtrącić – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej interesujący niż dwa wymienione wcześniej, to z drugiej strony, jest też niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to krocie różnorodnych kategorii. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale także ktoś z bardziej pożytecznymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców a także projektowanie budynków mieszkalnych.
Nauka w tym kierunku nie są proste – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki a także fizyki, jak i kulturalnego obeznania a w dodatku zmysłu artystycznego. Jednakże finalnie są tego warte. Budynek, który utworzymy w swojej głowie, za kilka lat może stanąć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój projekt zostanie w przyszłości inspiracją w studenckich podręcznikach?
W związku z tym jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niesłychanie szybko mdlejesz – zastanów się czy fach dekoratora nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, w głębi zakorzeniona a przy tym jeszcze wypatrzona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen informacji. Rysuj, rozbudź fantazję i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.
www.kwatery-pracownicze.com.pl


Możliwość komentowania jest wyłączona.

ava-laboratorium.pl