Aluminium dęblin

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w ogromnych ilościach w powłoce ziemi. Szacuje się, że stanowi mniej więcej 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Generuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wytwarza bardzo skrajne emocje. Z jednej strony jest istotnym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, bądź profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj złośliwy. Jak potwierdziły testy, jest ogromne prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Dowiedziono, że jest niesłychanie neurotoksyczny, zatruwa tkanki nerwowe, uszkadza tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za osłonę układu nerwowego przed wrogimi czynnikami. Zepsucie tej osłony powoduje osłabienie nerek i wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na kondycję naszego zdrowia.
Aluminium niezwykle często użytkowany jest w formie srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd sporo osób zauważa zależny, istniejący związek z powodowaniem choroby Alzheimera, a stosowaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie można popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest właściwie wszędzie, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest dodatkowo wykorzystywane w przemyśle astronomicznym a także jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w systemie człowieka wywołuje bóle głowy, depresje, słabą pamięć, wyczerpanie, a nawet zgon.
Istnieje sporo sposobów jak unikać za bardzo dużej dawki aluminium. Nade wszystko należy troszczyć się o to, co jemy i pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrnych folii aluminiowych. Wykorzystywać z garów i patelni, które nie są pokryte aluminium.
Trzeba podkreślić, że aluminium znajduje się także w kosmetykach, dezodorantach, lub szczepionkach. Nawet leki po które sięgamy często zawierają aluminium. Jak widać nie można dogłębnie pozbyć aluminium z naszego życia.
Warto wtrącić, że z badań klinicznych, które zostały zrealizowane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza usunąć aluminium z układu razem z moczem.
Dla uspokojenia warto napomknąć, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Wyłącznie wielka zawartość tego metalu w organizmie jest dla człowieka złośliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.