Hala namiotowa katowice

Hala namiotowa

Z jakiej przyczyny przy aranżowaniu jakiegokolwiek przyjęcia czy też magazynu wybrać halę namiotową zamiast pospolitego budynku? Istotnym plusem jest to, że hala namiotowa jest zdecydowanie tańsza. 
   Hale namiotowe niezwykle dobrze sprawdzają się nie tylko przy planowaniu imprezy plenerowej, ale również przy przechowywaniu surowców, np. ogrodniczych bądź budowlanych. 
   Hale namiotowe w większości wypadków posiadają niezwykle łatwą konstrukcję, co gwarantuje ich szybki montaż, a w następnej kolejności demontaż. Zatem zajmie to nam w dużym stopniu mniej czasu aniżeli budowa tradycyjnego budynku. Prosta konstrukcja daje także mobilność, albowiem dzięki niej w łatwy sposób przemieścimy halę z miejsca|Fachowa} hala namiotowa musi mieć pewne poszycie ścienne a w dodatku dachowe, które ma służyć do osłony przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu hala nadaje się do wykorzystywania przez cały rok. Pokrycie dachowe może być zarówno jednowarstwowe, jak i termo – nadmuchiwane, co powoduje, że nasza hala będzie bardziej energooszczędna. Ściany w większości wypadków są z PCV, płyty warstwowej a przy tym blachy trapezowej. 
Na dzisiejszym rynku pojawia się sporo firm, które nie tylko zajmują się sprzedażą hal namiotowych, ale również proponują ich wynajem. 
   Biorąc pod uwagę wielorakie wykorzystanie hal namiotowych, możemy je podzielić na: 
hale imprezowe
– hale przemysłowe
– hale magazynowe
– hale produkcyjne
– hale pod ujeżdżanie
   Jeżeli potrzebujemy halę namiotową pod zastosowanie magazynowe bądź przemysłowe, warto wybrać tzw. halę pneumatyczną. Jest to hala o zwiększonej termo – izolacji, a jej wypełnienie powoduje, że nie zbiera się kondensat, nie przepuszcza dźwięków, a w okresie zimowym łatwiej zsuwa się z niej śnieg. 
   Mimo, że występuje parę typów hal namiotowych, to najczęstszym ich przeznaczeniem są jednak imprezy plenerowe. Mają one zastosowanie jako: 
– hale targowe, które z uwagi na rozmaitość wymiarów umożliwiają sposobność rozstawiania różnego rodzaju punktów handlowych
– hale weselne, które wspaniale sprawdzą się na przyjęcie pod gołym niebem
– hale na duże imprezy plenerowe, np bankiety firmowe, dni miasta, dożynki i tak dalej
   Hala namiotowa to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto postuluje tymczasowej konstrukcji, dlatego że podsumowując jej zalety na pewno zrealizuje nasze wyczekiwania, a są to:
– mobilność 
– trwałość
– nietrudne wykonanie
– różnorodność powierzchni do wyboru 
– nieduży wydatek


Możliwość komentowania jest wyłączona.