Wiercenie w podłogach przemysłowych grójec

Budownictwo

W wypadku sektora, którym jest branża budowlana, niewątpliwie spotkamy się z hasłem jakim jest wiercenie w posadzkach przemysłowych. Na początku należałoby odpowiedzieć sobie jednak na pytanie czym jest w ogóle samo wiercenie. Jest to rzecz jasna czynność, która polega na dokonaniu otworu w konkretnym miejscu czy też na stosownym materiale. Wiercenie musi być stworzone przez osobę, która zna się na rzeczy, należy stworzyć je niesłychanie wprawnie a także z dobrym natężeniem, by nie uszkodzić powierzchni. Wszelkie tak zwane ,,nerwowe ruchy” są tu niemile widziane, gdyż można w ten sposób narobić więcej szkody aniżeli pożytku. Wiercenie może odbyć się w dwóch typach, to jest na sucho czy też w otoczce płynu chłodzącego. Sposób wybierany jest w zależności od sytuacji, natomiast w szczególności surowiec z którym mamy do czynienia narzuca warunki. 
        Wiercenie w posadzkach przemysłowych jest utrudnione, gdyż nawierzchnia taka posiada daną twardość. Podłogi przemysłowe powinny być dobrze potraktowane. Wiertło, które musi wykonywać pracę w takich warunkach, osłonięte jest otoczką płynu chłodzącego. Jest to nadzwyczaj znacząca rzecz, z tego względu, iż woda chłodzi wiertło i nie zezwala mu się spalić ani zatrzeć. Tymczasem wiercenie w betonie, zazwyczaj piastowane jest na sucho, już bez pomocy otoczki wodnej. Otwory, które mają mieć większą średnicę drążone są z wykorzystaniem tzw. wiertnicy. Na ogół taka wiertnica jest schładzana. Wiertnica czy też wysokiej jakości wiertła charakteryzują się tym, iż ich końce posiadają widię z węglika spiekanego. Taki surowiec jest odporny oraz niezwykle twardy, co pozwala na uskutecznienie odpowiednich prac. Inny budulec, który jest wykorzystywany w wiertłach, nosi nazwę diament. Warto w tym miejscu jednak zaakcentować, że wiertła tego typu charakteryzują się niezmiernie wysoką wartością. 
           Z pewnością sporo łatwiejsze jest wiercenie w cegle, aniżeli wiercenie w żelbecie. Żelbet jest zbrojnym betonem, skutkiem tego taka trudność. Cegła jest totalnie innym towarem, jest to materiał niezmiernie delikatny i jak najbardziej klasyczne wiertło widiowe sobie z tym materiałem do radę. W przypadku, w którym mamy zamierzenie precyzyjnie a także precyzyjnie wywiercić otwór w betonie, musimy zacząć wiercenie, przy pomocy mniejszego wiertła. Potem trzeba zmieniać wiertło na coraz to większe w celu dostania zadowalającej średnicy przepustu.
  


Możliwość komentowania jest wyłączona.